O jménech, aneb Češi vymřeli!

10. prosince 2013 v 22:12 | Astrid (HOS)
Jak už název napovídá česká jména tu nemají co dělat, vlastně ani anglická nebo žádná jiná (pokud nejsou nějaká Aztécká, Mezopotámská, Tibetská a podobně "vadná") fantzii se meze nekladou. Chápu že pro někoho to není tak lehký úkol jako pro jiné, ale na internetu je spousta generátorů jmen, nebo seznamy již existujících podle vzácnosti (prostě zvolíte hodně vzácná a najdete si to co bude "nějaký divný") toho všeho je na internetu plno. Já osobě si jména raději vymýšlím, např. Jedou jsem potřebovala vymyslet příjmení a chtěla jsem aby to bylo něco jako Raven (tedy Havran) tak první jsem si tam dala dvojité W (Rawen), no a pak už se mi vynořilo na mysli změnit N na L (Rawel) líp by to vypadalo se dvěma (Rawell) no a nakonec - protože když si to řeknete je to moc tvrdé jsem dala na konec I pro změkčení. Rawelli, no kdo by si tipnul že to byl Havran?

Pak třeba křestní Mirall, vycházející ze spojení slov Grál Míru. Takže Mir - jako mír a rall jako grál, vím je to divné spojení, ale nakonec to docela dává smysl.

Nebo teď třeba jedno vytvořím před vámi tady, tak třeba ze slova 'hvězda' a 'zářit' to jsem si přeložila do latiny na 'astrum' a Illuminare' z toho nám už docvakne že to bude takové rádoby elfské. Chci tam mít to neubvyklé Il. Když už jsme u astrum tak řecká bohyně hvězd a souhvězdí byla Astarie což je obdobné. Takže pak tu máme několik podob Ilstarie, Astllaire, Illerminar (což je spojneí Ill, pak přehozené re, kde jsem vyškrtla i mezi tím). Dalším způsobem jak vyjádřit v latině slovo 'hvězda' je Stella (což by se Vám asi i oběvilo v překladači jako Alfa překlad). Takže Stella a Illuminare, jako první co mi teď vyšlo na mysl je hezké měkké jméno, Nasire (to je spojení jednotlivých písmen a hlásek z tech dvou slov: Stella Illuminare) možností je mnoho a jen na Vás, alespoň vidíte co všechno se dá stvořet ze dvou slov.

Adminka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama