Postava z knihy vs. Originál

10. prosince 2013 v 23:41 | Astrid (HOS)
A) Postava z knih má hned několik výhod. Nemusíte si vlastně nic vymýšlet, ale zase Vám nesmí vadit že nebude tak flexibilní a musíte se řídit určitými fakty která nejdou změnit, ale myslím že mnohým to ani vadit nebude. A byla bych ráda kdyby jste je obsadily co nejrychleji, mám zkušenost s převzáním postavy po někom jiném a vlestně je to docela příjemné, sice si to celé neprožijete, ale zato se Vám pak už líp hraje.

B) Originál. No tak v prvé řadě si musíte zvolit jméno, jak už jsem psala TU. Pak vytvořit celou minulost a povahu, vzhled atp. od píky a vlastně z ničeho. Ne každý na to má a možná pro to mnozí hráči přestávají hrát, chce to vytrvalost a potřebnou píli a hlavně dostatek času. Myslím že každý by měl mít už nějaké předešlé zkušenosti, protože čím víc postav jste takhle vytvořily (a dotahly do konce) tím lepší bude ta další - což je logické. Já tvrdím že postava je jako kniha a jak víme knih je spousta druhů. Na začátku vytvoříte jen životopis "prázdnou" encyklopedii života Vaší postavy, to jest encyklopedie, jsou v ní jen fakta, jen věda, nemá duši a autor v ní nic nezanechává (no co autor po sobě zanechal na encyklopedii rostlinstva, nebo psů? Odpovězte si sami). Takových encyklopedií můžete vytvořit mnoho, ale žádná z knih nemá duši, duši jim dáte hrou, zkušenostmi, nejdřív to budou jen předepsané reakce, jen fakta na papíře, ale časem se z toho utvoří spontánost, jako by postava měla vlastní hlavu a vůli. Přestanete se dívat do lejster které jste si napsaly a začnete prostě cítit co máte dělat, zžijte se s postavou stejně jako herec. A to je právě ta duše, pocity, zkušenosti a vzpomínky.

Takže závěr: Jestli máte dost trpělivosti, času a tvůrčího cítění (nebo stačí jen velká píle) klidně se směle i nesměle vrhněte na originál. Pokud Vám ale něco z toho schází tak si už vezměte nějakou od Tolkiena, nic na tom není, jen doufám že si to vezmete k srdci, ono je lepší vzít si už vytvořenou postavu, než pak nechat zahynout ty svou originální.

Admin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama