Pravidla

12. prosince 2013 v 11:08 | Astrid (HOS)
Co je to RPG?

Pochopit princip hraní rpg není vůbec nic těžkého. RPG je zkratka z anglického značení 'role-playing game'. Spočívá v tom, že si vytvoříte vlastní virtuální postavu a vdechnete jí život. Je to, jako když si malé děti hrají s panenkami a vojáčky. Vytvoříte si postavu podle svého gusta a za tu pak hrajete, tvoříte její osud.

Základní pravidla RPG
VYPRAVĚČ
Vypravěč je jakýsi deux es machina, neboli neviditelná hybná síla. Hýbe s dějem, určuje našim postavám osudy, seznamuje nás s okolím nebo právě probíhajícím dějem. Na vypravěče se nereaguje, vypravěče prostě musíte přijmout, i kdyby vám právě házel klacky pod nohy.
Vypravěč: Jeffrymu zazáří dlaň a kouzlo se mu povede, kdežto Bips takový úspěch nemá. Jemu se kouzlo nepodaří.
ČASTÉ CHYBY
Metagaming, neboli ovlivňování cizí postavy. Hrajte pouze za svou postavu, neurčujte ostatním, co mají dělat. Musíte jim nechat šanci zareagovat. Takže rozhodně neplatí, že když napíšete, že někomu nastavíte nohu, aby zakopl, ten dotyčný skutečně zakopne. Může si vaší léčky také včas všimnout. To záleží na něm, nikoliv na vás.
Mary/Gary Sue neboli dokonalá postava. Tu rovnou zamítáme. Nikdo neumí všechno, nikdo není bůh! Každý má nějaké klady a nějaké zápory a nikdo není středem vesmíru.

Křišťálová stěna je pomyslná překážka mezi rpg světem a tím reálným. V praxi to znamená, že by vaše postava neměla být ovlivňována vašimi náladami a neměl by se do jejího života proplétat ten váš, reálný. Taktéž platí to, že vy jako hráči, sice vidíte, co se děje v ostatních knihách a víte všechno možné, ale vaše postava ne. Zná jenom to, co sama zažila!
Jak hrát?
To co postava dělá píšeme ve třetí osobě času přítomného, píšeme jen to co je vidět, pište bez nějakých znamének nebo uvozovek:
Př. Vejde do hostince a tiše přejde skrz houf lidí až k baru kde se posadí a vyčká než si jí barman všimne.
To co postava říká píšeme tučně v "uvozovkách".

To co si Vaše postava myslí pište kurzívou.

NonRPG sdělení na chat nepatří, ale když už je to nevyhnutelné píšeme ho za dvě // stejně jako v případě že chceme něco opravit.

My pro naši hru (jelikož někdo jen těžko umí elfsky) budeme mít i speciální označení pro elfštinu, ta se bude psát //: za tohle text :// a to bude znamenat elfštinu takže tomu bude rozumět jen ten kdo umí elfsky (takže efové a někteří lidé).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama