Rasy

10. prosince 2013 v 14:58 | Admin (HOS)
Člověk

Lidské plemeno je ze všech nejrozšířenější a nejvíc touží po moci, elfové jsou z nich často zmatení neboť mají velmi rozmenité povahy a každý je jiný, neexistuje způsob jak je definovat několika slovy. Ale všichni mají sklony k chamtivosti a lehce se nachají svést z cesty a vydat se cestou zla. Žijí kolem 80 let, po smrti se jeiich duše oddělí od světa a už se nemohou nikdy vrátit (až na několik výjmek). Obývají celou středozem z našeho fóra Hůrku, ale i jiná místa.


Trpaslík

Trpaslíci jsou velmi houževnatí a tvrdohlaví, trpasličí ženy se rodí stejně jako muži s vousy. Trpaslíci zasvětily svůj život kopáním měst a dolováním pokladů o okolní svět se mnoho nezajímají a jen někteří se kdy dostali z podzemního města kde žijí. Jejich domovem je Morie - největší trpasličí město. Trpaslíci mohou žít i na tři stovky let, k boji využívají sekery. Jejich velikost není nijak závratná (odhadem okolo 121 cm) ale jsou větší než Hobiti. Mají v oblibě hlavně pivo, ženy tvoří asi třetinu populace a mnohé zůstávají svobodné. Obecně nemají rádi elfy.


Hobit

Vlastně to není ani tak samostatné plemeno jako spíš jen zmenšenina lidí, jsou velmi zvídaví a mají rádi příběhy. Elfy jsou považováni za děti a často mývají sklon k jejich ochraně. Zajímavé jsou na nich jejich stravovací návyky: Snídaně, druhá snídaně, svačina, oběd, odpolední čaj, večeře, druhá vačeře). Milují dobré jídlo a pití proto jsou takové spíš korpulentní stavby, mívají okolo 5 dětí a ani 7 není výjmka. Svůj život tráví v kraji, zajímavostí je že všechny ženy mají ve jméně nějakou květinu.


Elf

Elfové také zvaní prvorození, jsou moudří nesmrtelní tvrové vyznačující se svou krásou a bystrými smysly stejně jako mrštnými pohyby. Jsou ve sváru s trpaslíky a nemají o nich nijak valné mínění, všechny pod 100 let (takže většinu) považují jaksi za děti, ale ne tak že by je ponižovali či se k nim tak chovaly jde o to že elfí dospělost přichází se stým rokem života. Namají mnoho potomků. Obvykle se žení/vdávají jen jednou za život a zůstávají spolu tak dlouho jak chtějí. Vynikají v lukostřelbě a většinou se nepřátelí s jinými rasami (kvůli jejich úmrtí) i elf však může zemřít a to na zranění či ze smutku, po smrti zůstává jejich duše na tomto světě a můžou se i vrátit (reinkarnovat) zpět. Pijí většinou víno, ale není to pravidlem.


Skřet

Žijí v tlupách a většinou se živí krádežemi, jsou znetvoření a mnozí by neřekli že dřív patřili k elfům. O jejich životě toho není moc známo ale obecně jsou pravým opakem elfů (nechutní, znetvoření a zlí, primitivní), jejich sociální skupiny jsou stejně jako uspořádání primitivní. Rodí se v jakýchsi líhních a hned po narození jsou plně vyvynuti.

//nestli tam mám někde chybu nebo jsem na něco zapoměla, oznamte mi to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama