Volba rasy

10. prosince 2013 v 21:43 | Admin
Uvědomte si že Vámi zvolená rasa se nedá změnit, každá z ras má svá specifika a každá se nějak chová. Vyjádřím se tedy k články 'Rasy' (Tady) o lidech Vám toho moc nepovím jelikož jsme lidé a tak vlastně není o čem hovořit a nad čím polemizovat. O trpaslících se toho moc neví jelikož se Tolkien moc nevyjádřil co se jich týče, tedy co já vím tak je asi třetina žen a jen desetina se jich vdá. Spousta trpaslíků (mužů) totiž chtějí zasvětit svůj život řemeslu a tak se nežení. Jen málo lidí kdy spatřily trpaslici, většina z nich nikdy nevyjde na povrch a pakliže ano tak jsou oblečeny jako muži aby nebyly poznat.

Zato o elfech se toho ví dost, dokonce i o jejich sexuálních zvycích a chápání smrti. Jsou křehčí co se týče psychiky, jelikož nemusí celý život čelit smrti a dívat se jí do tváře, nazažijí tíhu smutku a prázdnoty, takže jsou zmatení a nejenom že jim nějakou dobu trvá než smrt pochopí, ale většinou se s ní ani nevyrovnají. Narozdíl od trpaslíků (typický příklad Gimli a Legolas při bitvě o Helmův žeb) Gimli neprojevil strach a chtěl dál bojovat (trpaslíci jsou velmi tvrdošíjní a horkokrevní) zatím co Legolas byl z toho celého nervózní, dokonce křičel na Aragorna: "To zemřu jako oni!" z toho je jasně vidět kontrast mezi jednotlivými rasami a chápání smrti a života.

Člověk jehož zástupci byli Aragorn a Boromir jsou zase stěžejním příkladem mezi lidmi jakožto samostatnými entitami, jsou velmi rozdílní stejně jako jejich náhled. Ráda bych ještě podotkla že elfové jsou vůči lidem obezřetní právě pro to že vlastně neví co čekat. Hobiti jsou zase zmenšeninou lidí, ale přesto jsou mezi nimi rozdíly a to docela znatelné což ukazuje rozmanitost lidské rasy. Všechny rasy mají něco do sebe a byla bych ráda kdyby jste si volily i lidi. Dále je tu otázka kterou jsem ještě nezodpověděla a jistě každému probíhá hlavou a to: "Jak je to s kříženci?" Ti samizdřejmě existují ale budete si o něco takového muset žádat odpovídající formou mailem. Doufám že jsem Vám při rozhodování trochu pomohla.

Adminka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama